Nadeszła smutna chwila pożegnania ze zwiedzaniem nieoczywistych kątów i kącików u Asi. Trzeba ją trochę osłodzić i pokolorować, bo chyba jeszcze do mieszkania Asi wrócę (latem!) i po co ma mi się smutno kojarzyć? ;)

Na deser zostawiłam sobie sypialnię i pokój Nastolatka. Z tarasem poczekam na nowe letnie odsłony. Może nagram do nich ścieżkę dźwiękową z udziałem orkiestry świerszczy albo jakichś ptaszorów?
Żeby napięcie narastało zacznę od sypialni. Sypialnia oczywiście jest w ciągłym ruchu i co było w niej jeszcze parę dni temu, jest już gdzie indziej, bo teraz jest w niej coś innego. A oprócz tego czegoś innego jest jeszcze coś, co puszcza do nas oko i jest nie z tej bajki (celowo!). To luuuubię :)
Sypialnia jest dość chłodna ale nie przesadnie sterylna. Sprawia wrażenie miejsca, w którym cudnie, zdrowo i czysto się odpoczywa, w którym nie dopadnie nas nadmierny upał i w którym panuje taka normalna, domowa, dobra cisza. Jest miękko, gdzie ma być miękko, przestaje się człowiekowi spieszyć. Przynajmniej takie wrażenie mam, bo przysięgam, że nie spałam w niczyim łóżeczku i nie piłam z niczyjego kubeczka! ;)

Sypialnia się zmienia, ale jeden element zawsze się zgadza. No gdzie ma się wylegiwać czarny kot, jak nie na białej pościeli? No gdzie, na lampie? ;D


Tak było, ale już nie jest. Krzesełko było zabawne, wcale a wcale mi nie przeszkadzało i łączyło w swej nieco ogrodowej formie sypialnię z ładnym liściastym widokiem za oknem.


Teraz jest tak, bo Asia upolowała i odświeżyła szafki lekarskie, które pasują fantastycznie! Kosz, ten czarny, to również trofeum pieczołowicie dostosowane do grzeczno-niegrzecznego sypialnianego looku. Ale popatrzcie na zegarek na parapecie! Co za bezczelnie czerwony łobuz! Zachwycił mnie :DNapisałam "łobuz"? No to czas na kolor :) Najbardziej łobuzerska część mieszkania (i chwała jej mieszkańcowi za to!) ;) czyli pokój Nastolatka. Też nigdy nie stoi w miejscu, pędzi jak na rowerze. Specjalnie napisałam to o rowerze!Jak patrzę na kolor roweru i na kolory reszty pokoju, to wiem, że ten Chłopak wie, czego chce! Jaki procent wkładu w soczystą kolorystykę i proste, konkretne rzeczy znajdujące się w tym królestwie to wkład Mamy, a jaki Syna? :)Moja pierwsza myśl (po zupełnie u mnie naturalnym: o, łoweł!!!), gdy zobaczyłam ten pokój to: jak wspaniale dobrana podłoga do potrzeb i MOŻLIWOŚCI młodego cyklisty! ;D Przecież gdyby tu było drewno, to by się chyba wytarło do cna. Tak, wiem, co potrafi zrobić z podłogą ubłocona opona...A na koniec chciałabym wyrazić swój podziw, naprawdę podziw, dla młodego mężczyzny, który się zgadza na szydełkową narzutę na łóżko. Spróbujcie przekonać mojego męża do takiego ślicznego, niebanalnego rozwiązania, no, proszę i powodzenia (komu się uda, temu stawiam duże mojito)! Trzeba mieć wnętrzarskie oko, odwagę i dystans, o! I bardzo mi się podoba i nie ma nudy w mieście (a miasto jest nad sofą) ;)))I tym optymistycznym akcentem opuszczam gościnne progi Joanny, Jej Męża i Syna oraz chyba już dwóch kociaków :) Ale, jak powiedział Arnie: I'll be back! ;)
Pozdrawiam, Asia, i dziękuję bardzo bardzo bardzo :)


Tradycyjnie:
Wszystkie zdjęcia i niektóre pojęcia ;) pochodzą ze strony Joanny:
lub z fotoforum gazeta.pl 

A tu wszystkie dotychczasowe odsłony mieszkania Joanny po kolei:
part sri

2 komentarze

  1. Funito, dziękuję za wszystkie odwiedziny u mnie i zapraszam nadal :)
    kot to nowy członek rodziny brata, był do przygarnięcia na tablica.pl i przygarnęli, będzie u nas niebawem przez kilka dni bo u brata malowanie, a futrzak ociera się o ściany :)
    jestem ciekawa jego konfrontacji z Mirabelką :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No miejmy nadzieję, że nie da mu za mocno po nosie ;) A ona waleczne serce jest (bo, że ciekawska, to wiem) czy raczej sama się wystraszy nowego gościa? Asia, możesz być pewna, że Twoje mieszkanie nie powiedziało u mnie jeszcze ostatniego słowa. Wciąż śledzę zmiany i nowości, genialne!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Każdy komentarz jest mądry i potrzebny! Kocham komentarze!!! ;D

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Instagram