Zawodowo zajmuje się fotografią. Specjalizuje się m. in. w fotografii wnętrz do znanych magazynów. Poluje na meblowe okazje, głównie, choć nie tylko, skandynawskich projektantów i dodatkowo w stylu "modern retro".
Mieszka w Szwecji i to widać ;)
Sam sfotografował również swoje mieszkanie zlokalizowane w przerobionym budynku szkoły z 1856 roku w centrum Sztokholmu.

Jonas Ingerstedtingerstedt.se

Desire To Inspire wystawia mu niezłą laurkę: desiretoinspire.net

Co my tu mamy?
M. in. krzesła CH24 ("The Wishbone Chairs") zaprojektowane przez Hansa J. Wegnera (Dania) w 1949 roku i produkowane bez przerwy od 1950 przez firmę Carl Hansen & Son (carlhansen.com).
Leżankę Berlin zaprojektowaną przez Bruno Mathssona (Szwecja) dla firmy swojego ojca, Karla, w 1959 roku (modernity.se).
Krzesło PK11 zaprojektowane w 1957 roku przez Poula Kjærholma (Dania), produkowane co kilkanaście lat przez inną firmę, aż w końcu od 2004 przez firmę syna samego projektanta (kjaerholmproduction.dk).
System półek 606 wymyślony przez Dietera Ramsa (Niemcy) dla firmy Vitsoe, rozrastający się i zmieniający od roku 1960 i zawsze będący wspaniałą odpowiedzią na nowe potrzeby (vitsoe.com).

Mieszkanie nie jest duże, ale przestrzeń wykorzystano znakomicie. Znajdźcie np. sypialnię :)
Uwielbiam kolor szafek nad stołem w jadalni. Kojarzy mi się z wodą zaraz przy brzegu rajskiej plaży. Uchwyty, zrobione ze sznurków w kolorze piasku pasują tu idealnie!
Do tego sporo bieli, kilka mniejszych lub większych plam czerwieni, turkusu, zieleni, fuksji, a zwłaszcza granatu i/lub czerni.
Ideał? Prawdopodobnie bym go zaraz popsuła ;D


Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony fotografa: ingerstedt.se
 Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Każdy komentarz jest mądry i potrzebny! Kocham komentarze!!! ;D

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Instagram