W tym tygodniu zdecydowanym numerem 1 i motywem przewodnim jest...
PROSTOTA.
Może nie widać tego po wszystkich wpisach z minionych kilku dni, ale musicie mi uwierzyć. Tak samo, jak w to, że zrobiłam stecca z przepisu Anny Marii. Coś wspaniałego, coś pysznego. Poza przepisem i zdjęciami, polecam Waszej uwadze cały wpis Anny, cały poświęcony szlachetnej prostocie :)

Kuchnia
Stecca. Po prostu.
Źródło: kucharnia.blogspot.com

BOT-a zawsze zaczynam konstruować wraz z pierwszym tygodniowym odkryciem. Później modyfikuję, robię selekcję, szukam czegoś więcej w danym temacie, dodaję i odejmuję. W tym tygodniu tylko włączyłam pierwszy raz tego potwornego rzęcha, który służy mi za maszynę do pisania ;), a już wiedziałam, co na pewno pojawi się w odkryciach kuchennych. STECCA :)
Kawał porządnych węglowodanów z prostymi dodatkami. Przepis tak prosty, że grzechem by było od razu go nie wypróbować. Hm, może któryś z naszych wczorajszych gości się wypowie? ;)

Do it yourself
Biała podłoga Asi
Źródło: sentymentyiprezenty.blogspot.com

Kiedy ma się pomysł, talent, odrobinę choć zdolności (Asi przypisuję znacznie więcej, niż odrobinę) i chętnych pomocników z rodzinnej manufaktury ;), to prosta, piękna biała podłoga jest w zasięgu. 
U mnie: zdjęcia, na blogu Asi zaś: pełna instrukcja, jak to zrobić.

 
biała podłoga? to proste!, sentymentyiprezenty.blogspot.comTkaniny, retro
Patchworkowe poduchy Lisy Jane
Źródło: etsy.com

O, widzę, że ta dziewczyna lubi kolory i wzory nawiązujące do wzornictwa z połowy ubiegłego wieku, jak ja :) A ja lubię patchwork i zdolnych ludzi.
Od takich poduch dostaję ataku radości, ha! :D I się czuję jakoś tak letnio. Zresztą wyobraźcie sobie letni ogród czy sad, z pięknym patchworkiem pod drzewem, w cieniu i z mnóstwem takich poduch, na których można wygodnie przybrać każdą pozycję i patrzeć, jak pszczoły uwijają się wśród kwiatów. Marzenie :) Jeszcze 4 miesiące i może się spełni?
Same nagromadzenie wzorów i kolorów nie jest może uosobieniem prostoty, ale już przyjemność oparcia się o nie i poczytania dobrej książki, jak najbardziej, prawda? :)
 poduchy patchwork, etsy.com
 A, że dziś niedziela, to życzę Wam mnóstwa zwykłych, dobrych, prostych przyjemności i zasłużonego odpoczynku :)))

4 komentarze

 1. I cała jestem w rumieńcach;P Być u Ciebie na pierwszy miejscu BOT-u to nie lada wyróżnienie! Dziękuję:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję, no nie wygłupiajmy się :)))
   Moi goście dostali w końcu coś innego, niż fokę czyli focaccię i stecca (czy stecca mają liczbę mnogą, stecci???) zniknęły co do okruszka!
   Na 100% robię w przyszły weekend (w tygodniu staram się nie jeść pieczywa) i może uda mi się zrobić zdjęcia, bo teraz było mi trochę głupio: ludzie wchodzą, ja wyciągam te piękności z piekarnika i co? i zaczynam pstrykać fotki? ;D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Prawda? :)
   Bombardują kolorem, wzorem i pozytywną energią!
   Pozdrawiam :)))

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz. Każdy komentarz jest mądry i potrzebny! Kocham komentarze!!! ;D

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Instagram